Janusz Ossowski [redaktor naczelny]

Twórca i redaktor naczelny kwartalnika „Pieniądze i Więź”; były prorektor ds. kształcenia Wyższej Szkoły Finansów i Administracji w Gdańsku.; współtwórca systemu SKOK w Polsce (od 1990 r.); autor programów edukacyjnych oraz publikacji poświęconych filozofii i historii polskiej spółdzielczości finansowej, w tym książek Jałmużna i kredyt (2005), Społeczne instytucje oszczędności i kredytu w Polsce do 1939 roku. Słownik historyczny (2017). Dyrektor Spółdzielczego Instytutu Naukowego, prezes Fundacji Edukacji Spółdzielczej.

Czytaj więcej: Janusz Ossowski

prof. Grażyna Ancyparowicz - doktor habilitowany, była dyrektor Departamentu Finansów w GUS, specjalistka z zakresu rynków finansowych, statystyki ekonomicznej, informatyki i ekonomii politycznej; od października 2015 r. członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, od lutego 2016 r. członek Rady Polityki Pieniężnej. Członek Rady Naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego.

Dominik Bierecki – doktor prawa, adwokat, adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, sekretarz Rady Nadzorczej Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, zastępca redaktora naczelnego kwartalnika naukowego „Prawo i Więź”.

altWiktor Kamiński - ekonomista, współtwórca systemu SKOK w Polsce; autor licznych publikacji z zakresu zarządzania finansami; członek Komitetu Sterującego ICURN (International Credit Union Regulator’s Network).

alt Tomasz Kątowski - doktor nauk ekonomicznych, autor podręczników i artykułów z zakresu mikroekonomii, zarządzania zasobami ludzkimi oraz historii myśli ekonomicznej.

Joanna OssowskaJoanna Ossowska - psycholog, mediator; sekretarz redakcji kwartalnika.

Elżbieta OstrowskaElżbieta Ostrowska - profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego (Katedra Bankowości) oraz innych uczelni ekonomicznych; była rektor Wyższej Szkoły Finansów i Administracji w Gdańsku; członek zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku; autorka ponad 70 recenzowanych projektów badawczych i prac wdrożeniowych dla przedsiębiorstw regionu nadmorskiego oraz ponad 250 publikacji naukowych, w tym 13 książek z zakresu inwestycji przedsiębiorstw, rynków kapitałowych i pieniężnych, inwestycji finansowych, bankowości i zarządzania ryzykiem. Członek Rady Naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego.

Piotr Pałka - radca prawny, certyfikowany Compliance Officer, członek Stowarzyszenia Compliance Polska, członek zespołu roboczego ds. FinTech przy KNF, koordynator Centrum Compliance SKOK, wykładowca, członek Rady Fundacji Edukacji Spółdzielczej, autor publikacji z zakresu prawa finansowego i prawa spółdzielczego, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Prawa Spółdzielczego.

Piotr Zakrzewski - doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczący Rady Naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego w Sopocie oraz Rady Programowej kwartalnika naukowego „Pieniądze i Więź”, redaktor naczelny kwartalnika naukowego „Prawo i Więź”.

Krystyna Bieniewska - magister filologii polskiej, doradca metodyczny, korektor, redaktor językowy Wydawnictwa „Pieniądze i Więź”.

Andrzej Kozakowski - grafik komputerowy, informatyk, specjalista ds. spraw technicznych i projektowych.